מדביר מוסמך

תוכן עניינים

הדברה היא הכרחית לעתים, וניתן לבצע אותה באמצעים שונים. כאשר אתם מעוניינים להיפטר ממזיקים, חשוב שתבחרו באיש מקצוע מוסמך, עם רישיון הדברה בתוקף, שידע לעשות את העבודה. 

הדברה היא עסק רציני, ולכן חשוב לבצע בדיקות לפני שאתם שוכרים את שירותיו של מדביר כזה או אחר. מה זה בדיוק מדביר מוסמך, ומה כדאי לבדוק לפני הזמנת הדברה? כאן התשובות של המומחים של המרכז לאיכות הסביבה.

מה זה מדביר מוסמך?

מדבירים מוסמכים הם מדבירים שיש הם רישיון הדברה בתוקף. כמו במקצועות רבים אחרים, יש כמה דרשות של רישיון הדברה, כדלקמן:

  • רישיון מדביר באיוד: רישיון שמעניק הרשאות לביצוע הדברה עם גז, כאשר לא ניתן לבצע הדברות עם אמצעי ריסוס סטנדרטיים. הרישיון הזה כולל בתוכו את שאר הרישיונות ברשימה, ומדבירים עם רישיון שכזה מוסמכים לבצע מגוון סוגים של הדברות.
  • רישיון מדביר במבנים ובשטח פתוח: רישיון שמעניק הרשאה לבצע הדברה בשטחים פתוחים וגם במבנים (כולל בתוכו רישיון "מדביר דירות").
  • רישיון מדביר בדירות: רישיון שמגביל את המדביר לבצע סוגים מסוימים של הדברות, נגד מזיקים מסוימים ובמקומות מסוימים בלבד

אילו הדברות מותר למדבירים מוסמכים לבצע?

מדביר דירות מוגבל לביצוע של הדברות מסוימות בלבד. מדבירים עם רישיון מדביר בדירה יכולים לבצע הדברות בדירות המשמשות למגורים, במשרדים ששטחם לא עולה על 500 מ"ר, בחצרות הצמודות לדירות או משרדים, ברכוש משותף בבניין שיש בו לא יותר מ-16 יחידות מגורים או משרדים.

אמנם יש מגבלות למדבירים עם רישיון מהסוג הזה, אך הם מורשים לסייע למדבירים בעלי רישיון הדברה בשטחים פתוחים ובמבנים. מדבירי דירות רשאיים לבצע הדברות מסוגים נוספים, בתנאי שהם נמצאים בנוכחות של מדביר עם רישיון בדרגה גבוהה יותר.

הסייג לכך הוא הדברות באיוד – מדבירי דירות אינם מורשים לבצע הדברות מהסוג הזה, גם אם הם מתלווים למדביר עם רישיון גבוה יותר.

הוצאת רישיון הדברה בישראל

מדבירים מוסמכים צריכים להיות בעלי עבר נקי (ללא עבר פלילי) ועליהם להיות עם 12 שנות לימודים באמתחתם. במהלך לימודי ההדברה, מדבירים לומדים ביולוגיה של מזיקים שונים, ומה הדרכים היעילות ביותר להרחיק מזיקים.

בנוסף, מדבירים לומדים על כללי בטיחות חיוניים, כיצד להעניק עזרה ראשונה מהרעלת הדברה, על ציוד מגן, מחלות שעוברות על ידי מזיקים, ועוד. כלומר, כדי לקבל רישיון הדברה חשוב לעבור הסמכה רשמית, וכן לבצע תרגולים ומבחנים פנימיים וחיצוניים.

בתום קורס הדברה, תלמידים שעברו בהצלחה את הבחינות יקבלו רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה. הרישיון הוא רישיון מדביר ביתי, ולאחר ניסיון בתחום – ניתן לעבור לדרגות הדברה גבוהות יותר.

בחירת מדביר מוסמך

עקב רגולציה הולכת וגוברת בנושא, כיום יש חובה לעבור קורסים שמוכרים על ידי משרד הבריאות כדי לקבל רישיון הדברה. אם אתם זקוקים לשירותיו של מדביר, חשוב שתבדקו אם יש לו רישיון בתוקף. בנוסף, בדקו האם המדביר מוסמך לבצע את סוג ההדברה שאתם צריכים.

כאמור, הדברה באיוד היא מסוכנת, ומדביר ביתי אינו יכול לבצע אותה בשום פנים באופן. כדי להיות בטוחים, אתם יכולים לבדוק האם המדביר שאתם שוכרים את שירותיו רשום באתר של רשם המדבירים מטעם המשרד להגנת הסביבה. חשוב לוודא שאתם עובדים עם מדביר בעל הסמכה, שכן מדבירים משתמשים בחומרים שעלולים להיות מסוכנים – בייחוד אם לא משתמשים בהם כמו שצריך.

אם אתם זקוקים לשירותי הדברה מקצועיים, אנו במרכז לאיכות הסביבה זמינים לכם בכל עת. המדבירים שלנו מבצעים מגוון הדברות, וכל הצוות שלנו מוסמך ומורשה מטעם משרד הבריאות.

אל תשאירו את בריאותכם בידיים של אנשים שאינם מוסמכים בהדברה. בחרו מדבירים מורשים בלבד, והיפטרו ממזיקים בדרך היעילה ביותר.

שאלות-תשובות

בהחלט כן, לכולם רישיון מטעם המשרד להגנה על הסביבה.

כמו-כן, באפשרותכם לדרוש את הצגת הרישיון בטרם העבודה.

מדבירים מוסמכים משתמשים בחומרי הדברה המאושרים על-פי חוק.

מומלץ שלא להשתמש בחומרים שאינם עומדים בתקן שכן הם עלולים לסכן את חיי הנוכחים והנוכחות.

באפשרותכם להזמין שירותי הדברה מהיום להיום.

לרשותנו אנשי מקצוע הזמינים בכל עת. שירות בפריסה ארצית.

השאירו פניה ואיש מקצוע ישוב אליכם בהקדם:

התייעצו איתנו: