יונים הרחקה

תוכן עניינים


יונים הרחקה הוא אחד מהחיפושים הנפוצים ביותר בכל הנוגע להרחקה של מזיקים. בעלי הכנף האלו אמנם נראים בלתי-מזיקים, אך כל מי שסבל מפלישה של יונים יודע שהן מביאות איתן לא מעט בעיות: כינים ומזיקים אחרים, לכלוך רב, לשלשלת, מטרד רעש, ועוד. הבעיות האלו גורמות למטרד אסתטי, והן עלולות לגרום גם לבעיות בריאותיות בקרב אנשים ובעלי חיים אחרים. אם כן, כיצד ניתן להרחיק יונים ולוודא שהן לא יחזרו? כאן נספק את השיטות הטובות ביותר להרחקת יונים.

יונים הרחקה עם שיטות ביתיות

כמו בדברים רבים אחרים, כאשר אנשים מנסים להרחיק יונים, הם עושים זאת בהתחלה באמצעות שיטות ביתיות שונות. השיטות הנפוצות ביותר הן: חפצים בוהקים שמרחיקים יונים, פסלים להרחקת יונים (דחליל, פסל של ינשוף, פסל של עורב, ועוד). המטרה של האמצעים האלו היא להפחיד יונים, ולמנוע מהן להתקרב למקום שבו מוצבים הפסלים/החפצים הבוהקים.

בימים הראשונים, היונים אכן שומרות על מרחק. אולם, מה קורה בטווח הרחוק? למרבה הצער, יונים מבינות בשלב מסוים שאין להן באמת ממה לפחד. הן מסתגלות לדמויות הקבועות שמציבים בפניהן, וחוזרות לפקוד את המקום.

שיטה נפוצה נוספת להרחקת יונים באופן עצמאי היא תרסיסים וחומרים אחרים להרחקת יונים. המטרה של התכשירים האלו היא ליצור אזור דביק שלא נוח לעמוד עליו, או להרחיק יונים עם ריחות שלא נעימים להן. השיטות האלו אכן עושות את העבודה, אבל הן גורמות במקרים רבים לבעיות אחרות. חומרים דביקים להרחקת יונים מושכים אליהם לכלוך רב.

תרסיסים עלולים להכיל כימיקלים שמזיקים לבעלי חיים אחרים וגם לבני אדם, כך שגם כאן מדובר בשיטות שאינן עושות את העבודה באופן יסודי.

יונים הרחקה: השיטות שעובדות

אלו שמנסים להרחיק יונים באופן עצמאי למדים עם הזמן שזה לא אפשרי. אם כן, מה מרחיק יונים לטווח ארוך? כדי להרחיק יונים לטווח הארוך, יש להשתמש באמצעים מקצועיים להרחקתן, לרבות:

סלילים להרחקת יונים

סלילים קפיציים להרחקת יונים הן מהפריטים היעילים ביותר להרחקתן. הסלילים יוצרים משטח שפשוט לא ניתן לעמוד עליו, כך שהיונים עפות למקום אחר. השיטה הזו מתאימה במיוחד לגגות ואזורים פתוחים אחרים שבהן יונים נוטות לקנן.

רשתות להרחקת יונים

שיטה יעילה נוספת, שמתאימה בעיקר לאזורים פתוחים, כמו מרפסות ומסתורי כביסה. רשתות להרחקת יונים הן רשתות צפופות שמונעות כניסה של יונים. היונים אינן יכולות לעמוד או להיכנס דרך הרשתות, והן מתרחקות.

דוקרנים להרחקת יונים

אמצעי פופולרי במיוחד להרחקת יונים, שמתאים לאזורים קטנים וגדולים כאחד. כמו שתי השיטות הקודמות, דוקרנים להרחקת יונים יוצרים סביבה שהיא בלתי אפשרית לחדירה ולעמידה. דוקרנים אינם מאפשרים ליונים לעמוד עליהן, ולכן הן עפות הלאה. השיטה הזו כלל אינה מזיקה ליונים ובעלי כנף אחרים. היא יוצרת תחושת אי-נעימות רגעית שמביאה להרחקה של יונים.

אם אתם זקוקים לשירות הרחקת יונים איכותי עם אמצעים עמידים – פנו אלינו למרכז לאיכות הסביבה. הצוות שלנו מעניק שירות בכל רחבי הארץ, לאנשים פרטיים ולעסקים וארגונים, ואנו נשמח לספק לכם שירות מהיר ואיכותי בכל עת.

השאירו פניה ואיש מקצוע ישוב אליכם בהקדם:

התייעצו איתנו: