חומר מרחיק יונים

תוכן עניינים

יונים לא היוו בעבר בעיה משמעותית עבור אנשים. אולם, בעשורים האחרונים אוכלוסיית היונים בישראל גדלה באופן משמעותי, והן פולשות באופן מתמיד לאזורים עירוניים. יונים גורמות לרעש והן מייצרות לכלוך רב שפוגעים במראה של בנייני מגורים ובתים פרטיים. מלבד זאת, יונים גם נושאות טפילים שעלולים להזיק לאוכלוסיות בסיכון, כמו ילדים וחיות מחמד. כדי לפתור את הבעיה הזו, פותחו חומרים להרחקת יונים שניתן לרסס באזורים שיונים פוקדות. מה זה בדיוק חומר מרחיק יונים והאם הוא עובד? כאן נענה על השאלות האלו.

מה זה חומר מרחיק יונים?

ישנם שני סוגים פופולריים של חומרים מרחיקי יונים, והם:

חומרים מפיצי ריח

כמו בעלי חיים אחרים, יונים רגישות במיוחד לניחוחות מסוימים. ישנם ריחות שמרתיעים יונים, ופותחו מוצרים שמפיצים את הריחות האלו. כלומר, אתם יכולים לרכוש תרסיס להרחקת יונים עם ריח שדוחה אותן, ולרסס אותו באזורים שבהן יונים נמצאות: אדני חלונות, מרפסות, מסתורי כביסה, ועוד.

חומרים דביקים

מלבד ניחוחות לא נעימים, יש גם מרקמים שדוחים יונים. כאשר משטח מסוים הופך לדביק, יונים אינן יכולות לעמוד עליו, והן מתרחקות ממנו. כמו תרסיסים מפיצי ריח, אתם יכולים לרכוש גם תרסיסים דביקים להרחקת יונים ולרסס אותם באזורים שבהם יונים נמצאות.

האם חומרים מרחיקי יונים עובדים?

התשובה היא כן. חומרים מרחיקי יונים אכן עושים את העבודה, והם מהווים פתרון שאתם יכולים ליישם בעצמכם, בלי אנשי מקצוע. אולם, חשוב לדעת שהפתרונות האלו הם זמניים בלבד, וגם עלולים לגרום לבעיות נוספות.

כדי שתרסיסים מפיצי ריח ותרסיסים דביקים ימשיכו לעשות את עבודתם, צריך לרסס אותם שוב ושוב. בנוסף, החומרים האלו עלולים לגרום לתופעות לוואי לא רצויות: תרסיסים מדיפי ריח מכילים כימיקלים שעלולים לגרום לרגישות בעור או רגישות בדרכי הנשימה אצל אוכלוסיות רגישות, ובעיקר ילדים ובעלי חיים אחרים.

עם חומרים דביקים, נוצרת בעיה נוספת: לכלוך רב. חלקיקים רבים נדבקים לתרסיסים נגד יונים, כמו נוצות, חרקים קטנים, אבק, ועוד. בנוסף, כאשר מרססים חומרים דביקים שוב ושוב, נוצרת שכבה עבה שקשה להסיר אותם. כדי לנקות חומרים דביקים נגד יונים, צריך להשתמש בכימיקלים, כמו טרפנטין, שגם הם עלולים להיות מסוכנים בעת שאיפה. כלומר, פתרונות מהסוג הזה להרחקת יונים אמנם עושים את העבודה, אבל תופעות הלוואי שלהם הופכים אותם ללא כדאיים.

הרחקת יונים באופן מקצועי

אם אתם מעוניינים בפתרון ארוך טווח לבעיית יונים, חשוב שתשתמשו בשירותים מקצועיים. חומר מרחיק יונים אינו יעשה את העבודה. המרכז לאיכות הסביבה מציע פתרונות מעשיים ומקצועיים להרחקת יונים: רשתות נגד יונים, דוקרנים נגד יונים, וסלילים נגד יונים. אנו מתאימים כל פתרון למשטח שבו יש בעיית יונים, והצוות שלנו מבצע התקנה של אמצעים איכותיים ועמידים נגד יונים. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת מידע נוסף, וכדי ליהנות מהיתרונות של פתרונות מקצועיים להרחקת יונים.

השאירו פניה ואיש מקצוע ישוב אליכם בהקדם:

התייעצו איתנו: