הדברת חולד

תוכן עניינים

חולד הוא בעל חיים תמים למראה, אך הוא עלול לגרום לנזקים רבים בשטחים פרטיים וחקלאיים. המכרסמים האלו הם עיוורים, ולכן אוכלים ומכרסמים את כל מה שנקרה בדרכם, ולכן הם פוקדים בעיקר גינות עם ירקות, צמחים שונים וגם שטחים חקלאיים. כדי להיפטר מהמזיקים האלו, חשוב לבצע הדברת חולד מקצועית, וכאן במרכז לאיכות הסביבה אנו מספקים את השירות הייחודי הזה בכל עת.

חולד: אופן פעילות ונזקים

מזיקים רבים חיים מעל פני הקרקע, אבל החולד חי מתחת לקרקע, במחילות מיוחדות שהוא חופר. החולד משתמש במחילה בתור ביתו, ומתחת לאדמה הוא ניזון משורשים ופקעות של צמחים שונים. אם אתם מגדלים בגינה הביתית שלכם או בשטח חקלאי ירקות וצמחים אכילים, ישנו סיכוי שחולד יפקוד את האזור שלכם.

המכרסמים האלו מסבים נזקים לגידולים שונים, וכאשר מבחינים בהם – חשוב לקרוא למדביר מוסמך כדי לבצע הדברה מבוקרת. ניתן לזהות נוכחות של חולד באמצעות המחילות שהם יוצרים: למחילות האלו יש פתחי יציאה עליונים, כך שאם אתם מבחינים בתלוליות אדמה חפורות, ייתכן שהשטח שלכם נגוע בחולד. כדי לוודא שאכן מדובר בחולד, ניתן לחפור בתלוליות בעומק של מספר סנטימטרים ולראות אם אכן יש במקום מחילה, או שמדובר בתלולית שנוצרה בגלל סיבות אחרות.

המכרסמים האלו נוטים לפעול בתקופת קרירות יחסית, וחשוב לשים לב אם יש בשטח שלכם תלויות חשודות. במדינת ישראל יש 4 סוגי חולד נפוצים (חולד גולני, חולד כרמלי, חולד יהודה וחולד גלילי) וכל אחד מהם יכול להסב נזקים אדירים לגידולים שונים. הזמינו שירותי הדברת חולד כדי להיפטר מהבעיה, וליהנות מאזור נקי ממזיקים.

כיצד מבצעים הדברת חולד?

הדברה של מזיקים שחיים מעל פני הקרקע מתבצעת במרבית המקרים באמצעות ריסוס של חומרי הדברה. במקרה של חולד, אשר חי מתחת לקרקע, צריך לנקוט באחת מהשיטות הבאות:

  • מלכודת נגד חולד
  • רעל נגד חולד
  • הרעדת אדמה באמצעות מכשור אלקטרוני
  • הצפת המחילות במים
  • הריסת מחילות ויישור הקרקע

 

במקרה של חולד, לא ניתן לבצע הדברה בגז ריסוס מפני שהשיטה הזו אינה מאושרת על ידי המשרד לאיכות הסביבה. כאן במשרד לאיכות הסביבה אנו עומדים בתקני העבודה המחמירים ביותר, ומבצעים הדברה של כל מזיק בהתאם לחוק ובהתאם להיקף הבעיה.

כמה עולה הדברת חולד?

המחיר של הדברה נגד חולד משתנה בהתאם להיקף הבעיה ולשיטה שמשתמשים בה כדי לפתור את הבעיה. במרכז לאיכות הסביבה אנו מציעים ללקוחותינו שירותי הדברה מקצועיים במחירים נוחים במיוחד, כולל שירותי הדברה נגד חולד.

הצוות המקצועי שלנו כולל מדבירים בעלי ניסיון בתחום, ועם רישיון בתחום. כאשר מזמינים הדברה מכל סוג שהיא, חשוב לעשות זאת בהתאם לחוק, והחוק דורש רישיון הדברה. אם יש לכם שאלות כלשהן, אנו זמינים לכם בכל עת. נשמח לסייע לכם להיפטר מבעיית החולד בהקדם האפשרי, עם שירות מקצועי, מחירים נוחים ואחריות על כל עבודה.

השאירו פניה ואיש מקצוע ישוב אליכם בהקדם:

התייעצו איתנו: